HOBBY OTROKOVICE

Adresa konání všech akcí : OTROKOVICKÁ BESEDA, nám.3.května 1302

    MEZINÁRODNÍ  ENTOMOLOGICKÝ  VÝMĚNNÝ DEN A VÝSTAVA        

Entomologická výstava v Otrokovicích: exempláře hmyzu z celého světa

Zveme Vás na  52. akci na které scházejí entomologové, milovníci přírody a široká veřejnost. Z vystavovatelů nechybí ani sběratelé z Polska, Maďarska, Slovenska a Ruska.

25.ledna 2020 od 9.00 do 13.00 hodin Otrokovická Beseda.

Vstupné  60,-Kč

OCHUTNÁVKA HMYZU

Pro děti vstup zdarma!   

Program pro celou rodinu.

Koupě, prodej  a výstava nejkrásnějších brouků a motýlů z celého světa,strašilek,pavouků, plazů, chovatelských potřeb a odborné literatury.Zbývá už jen dodat, že parkování je zdarma, děti v doprovodu rodičů mají vstup volný, občerstvení zajištěno.

Zájem o hmyz má v českých zemích velkou tradici. V současnosti se naši entomologové sdružují v rámci České společnosti entomologické. Tato byla založena začátkem minulého století profesorem Klapálkem v Praze. A právě česká entomologie, se svou početnou členskou základnou a bohatou historií, se řadí na první místo ve světě. Hned za ní následuje Japonsko, kde se dědí sbírky hmyzu z pokolení na pokolení podobně jako samurajské meče.

Prvním člověkem, který se zabýval studiem hmyzu, byl již ve 4. století před našim letopočtem Aristoteles. Právě on založil vědní disciplínu – entomologii.


FESTIVAL ZDRAVÍ

Otrokovická Beseda

sobota 7. března 2020 od 9.00 do 17.00

neděle 8. března 2020  od 9.00 do 17.00

Vstupné:   dospělí 50,- Kč, děti 20,- Kč

Parkování zdarma info.,občerstvení zajištěno.

BIO produkty ,bylinné čaje ,zdravá výživa,bylinné oleje,přírodní produkty. Knihy,kosmetika,šperky,minerály,oblečení,masážní pomůcky a spoustu dalších produktů.

Chybět nebudou významné osobnosti z oblasti numerologie, chiromantie, tarotů, cikánských karet, kineziologie, výkladů snů, meditačních obrazů, tibetské medicíny, základů magie, vůní,  mandal,  čaker a energií.

Připravena je řada zajímavých přednášek po celý víkend.

Vstup na přednášky pouze s platnou vstupenkou na festival.


KREATIV OTROKOVICE

Otrokovická Beseda

sobota 7. března 2020 od 9.00 do 17.00

neděle 8. března 2020  od 9.00 do 17.00

Vstupné:   dospělí 50,- Kč, děti 20,- Kč

Pro všechny milovníky ručních prací.

Výtvarné dílničky, tvořivé workshopy, kreativní nápady a inspirace, materiál a pomůcky s výstavní slevou, handmade výrobky, ukázky výtvarných technik nebo seznámení s novinkami na trhu, to vše najdete na prodejní výstavě .Bude možno si nakoupit z hojného množství materiálu a pomůcek pro tvoření např. korálky a komponenty, látky, galanterii, bavlněnou přízi, šnůry nebo špagáty, šicí nebo vyšívací stroje, umělecké i hobby štětce a fixy, razítka, jehlice, nůžky no prostě vše co srdce žádá.Čekají na Vás jedinečné handmade výrobky – vyšívané plstěné nebo drátované šperky, originální dřevěná fotoalba, háčkované a šité hračky, vonné soli nebo nespočet různých druhů svíček, osobitá přáníčka, barevná keramika a jiné. Nebude chybět ani vánoční dekorace, svícnů nebo andílků.

Program pro celou rodinu.


TERARISTICKÝ VÝMĚNNÝ DEN

A VÝSTAVA

25.dubna 2020   9.00 - 13.00 Otrokovická Beseda

Vstupné :  dospělí  40,-Kč

děti do 10 let vstup zdarma

Koupě, prodej  a výstava strašilek,pavouků, chovatelských potřeb, odborné literatury, terarijních zvířat: ještěři, hadi, želvy a obojživelníci, ale také bezobratlí. Zajímavé informace o chovu terarijních zvířat pro začátečníky i pokročilé chovatele.

Najdete zde i akvaristické potřeby.

Zbývá už jen dodat, že parkování je zdarma, děti v doprovodu rodičů mají vstup volný, občerstvení zajištěno.

 


HOBBY BURZA

Otrokovická Beseda

neděle 26. dubna 2020 od 8.00 do 13.00

Vstupné 30,- Kč

Parkování zdarma info.,občerstvení zajištěno.

Akce je zaměřena na setkání sběratelů všech oborů. Nebudou zde chybět mince, poštovní známky, starožitnost, minerály, kuriozity atd. Abecedně shrnuto – na své si přijdou milovníci aforismů i žvýkačkových obalů.

Sběratelství je koníček, který spočívá v získávání specifického druhu předmětů (popřípadě i zážitků s nimi spojených), založeném na specifickém zájmu sběratele a jejich uchovávání ve sbírce.

Tyto sbírky bývají většinou kvalitně roztříděné, zkatalogizované a atraktivně vystavené. Existují různé druhy sbírek a různé druhy sběratelských oborů. Sbírají se rozličné předměty, od sbírání Kinder figurek, obalů od čaje, brouků až po sbírání automobilů...www.hobbyvystaviste.cz

FB: Hobby Otrokovice

 FB: Dan Čagánek